Interaktyvieji ekranai – tai viena iš pažangiausių šiuolaikinių technologijų, skirtų mokymosi procesams ir švietimui

Interaktyvūs ekranai jau tampa šiuolaikinės švietimo sistemos kasdienybe. Beveik kiekviena mokykla, gimnazija arba kita švietimo įstaiga turi juos savo klasėse arba bent jau yra girdėję koks tai sprendimas. Todėl šiame straipsnyje pasistengsime aptarti šių ekranų naudą, pranašumą prieš jų pirmtakus – interaktyvias lentas bei pateiksime sėkmės istoriją apie jau įdiegtą sprendimą vienoje iš Kauno gimnazijų.

Kas gi yra tas interaktyvus ekranas?

Paprasčiau tariant, tai yra didelis televizorius į kurį integruota interaktyvumo funkcija. Tai reiškia, kad šį kompiuterį galite valdyti liečiant ekrano paviršių ir tuo pačiu matyti vaizdą. Šiuolaikiniai interaktyvieji ekranai yra komplektuojami su jau įdiegta operacine sistema. Populiariausia iš jų yra Android, kurios pagalba be jokio papildomo išorinio kompiuterio galite naršyti internete, atidaryti įvairaus formato darbinius failus (Word, Power Point, Excel ir kt.) bei leisti vaizdo įrašus.

Kuom šis sprendimas yra pranašesnis negu ekranų pirmtakai – projektorinės interaktyvios lentos?

Vien iš pavadinimo galima suprasti, kad vienas sprendimas naudoja projektorius, kad būtų atvaizduojama informacija ant sienos arba kito paviršiaus, o kitas – dedikuotą ekraną. Projektorinių interaktyvių lentų sprendimas yra pigesnis, tačiau turi labai daug trūkumų. Vienas iš didžiausių yra vaizdo atvaizdavimo kokybė. Esant ryškiam apšvietimui yra labai sunku matyti rodomą medžiagą. Taip pat šių ekranų transportavimas yra sudėtingas, nes kiekvieną kartą yra reikalingas papildomas kalibravimas. Tačiau didžiausias trūkumas yra kuomet juo naudojantis yra matomi šešėliai nuo paties vartotojo, kadangi šviesos šaltinis lieka už nugaros.

Su interaktyviais ekranais tokių problemų nėra. Jie ne tik yra patogiau transportuojami, bet ir didžioji dalis rinkoje parduodamų interaktyvių ekranų, įskaitant ir BENQ RP seriją yra komplektuojami su aukščiausios raiškos 4K (UltraHD) ekranais. Todėl dėstoma medžiaga bus ne tik aiškiai įskaitoma, bet ir matoma iš visų klasės kampų. Taip pat šio gamintojo interaktyvus sprendimas leidžia medžiagą pristatyti ne tik iš išorinės laikmenos ar kompiuterio, bet taip pat ir išmaniojo telefono. Tuo galimybės nesibaigia, nes ne tik galite rodyti medžiagą, bet ir valdyti patį ekraną

Sėkmės istorija

Visai neseniai Kauno mieste esančios Aleksandro Puškino gimnazijos kabinetuose buvo įdiegti interaktyviųjų ekranų sprendimai. Iš viso buvo sumontuoti 16 BENQ RP serijos modeliai su 65 colių įstrižainės UltraHD ekranais. Visi šie ekranai yra su Android programine įranga, kuri pasak mokytojų yra lengvai suprantama bei patogi naudoti ne tik jiems patiems, tačiau ir vaikams. Taip pat ekranuose papildomai yra įdiegta edukacinė „MozaBook“ programinė įranga, kuri suteikia interaktyvumo ir įdomumo pačiam mokymosi procesui. Dėka jos technologijos pamokose galima vaizdingais 3D modeliais pavaizduoti kaip veikia automobilio variklis, matematikos pamokose apskaičiuoti įvairių figūrų dimensijas bei biologijos pamokose aiškiai ir suprantamai pateikti kaip veikia žmogaus vidinė ausis. Ypatingai didelį dėmesį susilaukė geografijos ir istorijos pamokoms specialiai sukurta mokomoji medžiaga. O patiems mokytojams supaprastinamas mokymo procesas dėka lietuvių, anglų bei rusų kalboms sukurtų linksmų ir interaktyvių žaidimų.

Mozabook programinė įranga

SPECIALUS PASIŪLYMAS! ATVYKITE Į MŪSŲ OFISĄ SAVANORIŲ PR. 290,  KAUNAS IŠBANDYTI PRESTIGIO IR BENQ INTERAKTYVŲ EKRANĄ!

REKOMENDUOJAMI MODELIAI

Interaktyvus ekranas Benq

65 colių ekranas

Interaktyvus ekranas Benq

55 colių ekranas

Jei turite daugiau klausimų ar norite gauti komercinį pasiūlymą spauskite “Gauti pasiūlymą”.