Interaktyvių lentų pranašumai

Paprastos lentos, kurios yra skirtos naudoti rašant kreida arba markeriu – praeitis. Šiais laikais viskas yra tobulinama pasitelkiant išmaniąsias technologijas. Mokyklos tikrai nėra to išimtis. Naujausia tendencija sulaukusi didelio pasisekimo yra interaktyviųjų ekranų sprendimų taikymas klasėse ir auditorijose. Jų pagalba eilinės pamokos paverčiamos interaktyvesnėmis bei įdomesnėmis patiems mokiniams. Taip pat nepamirškime ir pačių mokytojų, kurių darbas supaprastinamas. Tačiau gali kilti klausimas kuo šie ekranai tokie ypatingi. Tą pasistengsime paaiškinti šiame straipsnyje.

Šį technologija yra interaktyvi

Vienas iš didžiausių šių ekranų privalumų yra jų interaktyvumas. Statistiniais tyrimais ne kartą buvo įrodyta, kad mokiniai geriau mokosi kuomet jie yra susidomėję ir įsitraukę. Norint pradėti naudotis ekranais mokiniams nereikės jokių specialių priemonių – užteks pirštų. Tačiau tą galima bus padaryti naudojant ir specialius rašiklius, kurie palengvins prezentacijas. Dauguma lentų yra komplektuojamos su rašikliais, kurie ne tik gali pakeisti kaip rašomąją priemonę, bet ir turi papildomų funkcijų, tokių kaip rašymas skirtingomis spalvomis, programos paleidimas vienu prisilietimu ir daugiau. Taip pat priklausant nuo ekrano įstrižainės, vienu metu jais patogiai gali naudotis net keli mokiniai, nes dauguma ekranų palaiko 10 lietimo taškų, o kai kurie – net daugiau.

Žemi išlaikymo kaštai

Interaktyviesiems ekranams nereikia daug priežiūros. Kadangi nenaudojama kreida ar markeriai, todėl išvengiamos papildomos išlaidos. Ekranų valymas irgi yra paprastas – ne sudėtingesnis nei Jūsų kompiuterio ekrano. Taip pat nederėtų per daug jaudintis dėl jo saugumo. Visada pasitaiko įvairių netikėtumų. Jeigu galvojate, kad vaikai žaisdami gali netyčia jį sutrenkti ir sudaužyti ekraną – jūs klystate. Daugumos interaktyviųjų ekranų danga yra pagaminta iš ypač atsparaus stiklo, kuris apsaugo nuo įbrėžimų ir lengvų smūgių. Prestigio ir Benq siūlomi ekranai yra įvertinti 7 iš 70 galimų lygių Mohs skalėje.

Turite prieigą prie internete esančių failų

Dauguma interaktyviųjų ekranų turi įmontuotus kompiuterius, kurie leidžia be jokių papildomų problemų pasiekti mokomąją medžiagą esančia internete. Todėl mokytojams nereikia rūpintis ar pasiėmėte su savimi mokomąją medžiagą. Užtenka, kad ją būtumėte įkėlę internetinėje talpykloje arba išorinėje laikmenoje.

Philips interaktyvus ekranas

Nekenkia aplinkai

Ekranų naudojimas padeda tausoti aplinką. Tai yra pasiekiama atsisakant popieriaus lapų ir skaidrių spausdinimo bei kitokių dokumentų, nes visą tai galima parodyti auditorijai per interaktyvųjį ekraną.

Interaktyvūs ekranai leidžia integruoti technologijas

Vienas iš daugelio šių ekranų privalumų yra, kad juos galima prijungti prie įvairių kitų išorinių prietaisų: kompiuterio, fotoaparatų, mikroskopų ir daugelio kitų įrenginių. Tai ne tik palengvins pristatinėtojo darbą, tačiau pagyvins prezentaciją ir sudomins visą auditoriją.

Rezultatai kalba patys už save

Tyrimai parodė, kad naudojant pažangiąsias technologijas klasėje yra pagerinami mokymosi rezultatai: padidėjęs raštingumas, aukštesni įvertinimai, didesnis dėmesys dėstomai medžiagai ir daug daugiau. Mokytojai, kurie naudoja interaktyviuosius ekranus teigia, kad pastebi didesnį moksleivių įsitraukimą. Taip pat ši technologija užtikrina, kad tiek mokytojai, tiek mokiniai vysto savo įgūdžius, kurie yra būtini šiame technologijų amžiuje.

Tačiau renkantis juos derėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus, tokius kaip ekranų dydis, transportavimo galimybės, lietimo taškų skaičius ir dar daugiau. Jeigu yra galimybė patiems išbandyti interaktyvųjį ekraną – tikrai reikia ją pasinaudoti. Tą galima padaryti apsilankius pas mus salone. Arba susisiekite su vadybininku ir jis padės Jums išsirinkti interaktyvųjį ekraną pagal Jūsų poreikius.

Susisiekti