GUNNAR akiniai saugo Jūsų akis dirbant kompiuteriu

Kompiuteris įsiveržė į visas mūsų gyvenimo sritis. Jais mes ne tik dirbame, bet ir leidžiame laisvalaikį. Tačiau kartu su kompiuteriu atsirado ir „kompiuterių amžiaus liga“. Daugelis žmonių, ilgą laiką dirbančių kompiuteriais, pastebi, jog pablogėjo rega. Jie skundžiasi sulėtėjusiu regos fokusavimu nuo artimų į tolimus objektus, daiktų dvejinimusi, greitu nuovargiu skaitant, deginimu akyse, „smėlio“ pojūčiu po vokais, skausmu judinant akis, akies obuolio paraudimu.

Anot specialistų, šiam reiškiniui neatsparūs nuo 50 iki 90 procentų kompiuterio vartotojų. Kai kuriems šie požymiai pasireiškia jau po 2 darbo kompiuteriu valandų, daugeliui – po 4, kone visiems – po 6 darbo valandų. Gydytojai rekomenduoja prie kompiuterio sėdėti ne ilgiau nei 4 valandas per parą, kas 30-40 minučių reikia atsitraukti nuo monitoriaus ir padaryti lengvą akių mankštą.

Ką daryti, jeigu intensyvaus darbo prie kompiuterio išvengti nepavyksta? Sprendimą siūlo Kalifornijoje (JAV) įsikūrusi GUNNAR Optiks kompanija, kurianti ir gaminanti specialiai darbui prie kompiuterio pritaikytus akinius. GUNNAR akinių asortimentą sudaro žaidimams ir intensyviam darbui prie kompiuterio pritaikyti akiniai, 3D akiniai ir kt.

Kuo gi ypatingi GUNNAR akiniai? Šių akinių lęšių geometrija padeda akims fokusuoti vaizdą, taigi mažiau vargsta jų raumenys. Gelsvos spalvos akinių filtras perkelia vaizdo spalvų gamą į šiltesnį diapazoną, kuriame mūsų akys dirba efektyviau. Saulės šviesą atspindinti lęšių danga filtruoja ekrano atspindžius, tad jie neerzina akių. Specialus prie veido prigludęs akinių rėmelis saugo akis nuo oro srovių arba tiesiog nuo sauso oro.

GUNNAR išsiskiria savo ergonomika. Pavyzdžiui, žaidėjams skirtų SteelSeries akinių kojelės yra plokščios. Tokia forma buvo sukurta neatsitiktinai – akinius dėvinčiam vartotojui užsidėjus ausines, akinių kojelės nespaudžia smilkinių. GUNNARrėmeliai gaminami iš lengvų ir tvirtų medžiagų, tokių kaip įvairūs magnio ir aliuminio lydiniai, anglies pluoštas ir kt. Rėmelių stilių įvairovė išties didelė – nuo klasikos iki moderno.

GUNNAR akinius puikiai įvertino PCWorld, Lifehacker, Huffington Post, Gizmodo ir kiti apie informacines technologijas rašantys leidiniai. Šiuos akinius kartu su savo gaminiais pirkėjams siūlo aukštos klasės žaidimų įrangą gaminanti danų kompanija SteelSeries.