Kaip pasidaryti Ethereum‘o mining rig‘ą?

Prieš pereinant prie pačio mining‘o rig‘o statymo instrukcijų pirma derėtų išsamiau peržvelgti kai kuriuos Ethereum valiutos pagrindus. Kasybos (angl. mining) terminas yra naudojamas siekiant apibūdinti kriptovaliutos išgavimą iš Blockchain tinklo. Ethereum atveju kompiuteriai nuolatos atlieka skaičiavimus, kurių metu didelis informacijos kiekis yra paverčiamas į tam tikrą skaičių ir raidžių junginį. Šis algoritmas, kurį naudoja Ethereum valiuta yra vadinamas „ethash“. Jo dėka yra naudojama naujausia informacija iš ankstesnio „iškasto bloko“ (angl. mined block), kuri yra išgaunama dėka „nonce“ (lietuviško vertimo šiuo momentu nėra, tačiau tai yra terminas, kuris naudojamas skaičiui, kuris gali būti gautas tik vieną kartą). Kiekvienam naujam blockchain‘o blokui pati sistema sukuria tam tikrą vertę (nonce), kurią visi „kasėjai“ stengiasi atspėti pasitelkiant savo kasimo įrangą.

Dėl to kaip veikia blockchain sistema, bandymas atspėti tą vertę yra neįmanoma. Tai reiškia, kad vienintelis būdas sužinoti tą „nonce“ reikšmę yra visų kitų galimų variantų išbandymas. Tas, kuris nustato tinkamą reikšmę yra apdovanojamas 5 Ethereum valiutos vienetais. Tai įvyksta kas 12 sekundžių.

Daugumai gali atrodyti, kad Ethereum’o mining rig‘o konstravimas yra sunkus procesas, tačiau taip nėra. Pirma sistemai reikės daug galios, todėl tai geriausia yra įgyvendinama panaudojus vaizdo plokštes (GPU), kurios dažniausiai yra naudojamos žaisti vaizdo žaidimus. Žinoma, tą galima daryti ir su CPU, tačiau jų efektyvumas yra mažesnis. Štai čia atsiranda problema, kadangi dėl kylančios Ethereum kainos išaugo „kasėjų“ skaičius, tai tuo pačiu išaugo ir vaizdo plokščių paklausa. Dėl šios priežasties rinkoje yra vaizdo plokščių trūkumas, bet atidžiau paieškojus jų vis dar galima rasti. Vienas iš variantų yra apsilankyti SIMPLEA.lt, kuri užsiima vaizdo plokščių prekyba bei kitų komponenčių prekyba, kurios yra būtinos norint įsirengti savo kasimo rig‘ą.

GPU jau yra pasirūpinta. Kita komponentė yra pagrindinė plokštė (angl. motherboard) bei maitinimo blokas (svarbu atsižvelgti į planuojamą vaizdo plokščių skaičių, nes maitinimo blokas turi būti pajėgus aprūpinti visas pakankamu kiekiu elektros). Vidutiniškai viena GPU naudoja apie 100-250 vatų. Patys maitinimo blokai efektyviausiai veikia, kuomet yra išnaudojama ¾ jų maksimalių galimybių.

Taip pat derėtų nepamiršti ir apie GPU iškėlimo įtaisus (angl. power riser), kadangi tiesiogiai nesigaus pajungti kelias GPU prie motininės plokštės be jų pagalbos. Taip pat jie leidžia vaizdo plokštes pritvirtinti aukščiau, kas padeda su aušinimu. Kalbant apie RAM dėti galingus nėra būtinybė, užtenka ir 4GB. Taip pat nereikalingas galingiausias procesorius.

Paskutinė sudedamoji dalis, norint pradėti konstravimą yra pats stovas, kuriame bus montuojamos visos sudedamosios dalys. Standartinis kompiuterio korpusas netinka, todėl reikia improvizuoti. Žinoma, galima įsigyti jų iš interneto, kuriuos reikia tik surinkti, tačiau jų kaina gali būti maždaug apie 150 eurų, todėl patartina sukonstruoti jį iš kelių aliumininių kampų.

mining rig

Aptarus technines detales, belieka tik pati programinė įranga. Čia galimybės yra ganėtinai ribotos, nes galima naudoti „Windows“, „Linux“ arba „ethOS“ operacines sistemas. „Windows“ atveju yra geresnis suderinamumas tvarkyklių (angl. drivers) su GPU, o „ethOS“ yra išeitis tiems, kurie neturi patirties su „Linux“ .

Išsirinkus OS, sekantis žingsnis yra atsisiųsti naudojamų vaizdo plokščių tvarkykles. Įrašius jas reikia nepamiršti apie „Geth“, kurio pagalba galima pateikti komandas Ethereum tinkle. Galiausiai nurodžius piniginę į kurią būtų pervedama valiuta, galima pradėti kasybą.

Iš pradžių šiek tiek gali būti sunku suprasti visą tai, todėl pateiksime šiokį tokį apibendrinimą ką reikėtų daryti žingsnis po žingsnio norint įsirengti savo kasimo įrangą.

  1. Nuspręskite kokias GPU pasirinksite. Ir kokį kiekį jų planuojate įsigyti. Kad lengviau būtų išsirinkti, perskaitykite mūsų straipsnį apie kriptovaliutų kasybai tinkamiausias vaizdo plokštes (http://www.simplea.lt/kriptovaliutu-kasybai-tinkamiausios-vaizdo-plokstes-2017/)
  2. Motininė plokštė ir maitinimo blokas. Renkantis bloką įvertinkite kiek GPU bus sujungtos (geriau, kad bendras galingumas sudarytu ¾ maksimalaus maitinimo bloko galingumo)
  3. Nepamirškime „power riser‘ių“, RAM ir procesoriaus.
  4. Kalbant apie patį korpusą, kuriame bus montuojami komponentai, geriausia pabandykite pasidaryti savo. Tam nereikia didelių žinių. Galite pasižiūrėti šį vaizdo įrašą, kuriame detaliai nurodyta kokių detalių reikia (https://www.youtube.com/watch?v=OfE_QidD75M)
  5. Programinės įrangos įdiegimas.

Simplea.lt užsiima vaizdo plokščių, motininių plokščių, maitinimo blokų ir kitų komponentų prekyba.

SKAMBINKITE +370 607 66992 ARBA EL. PAŠTU : SALES@SIMPLEA.LT

Kaip sukonstruoti kriptovaliutos kasimo rig'ą?