Projektoriaus verslui pirkimo gidas 2019 (1 dalis – skiriamoji geba)

Prekyboje yra daugiau nei 2000 skirtingo modelio projektorių. Jie gali skirtis savo raiška, ryškumu, vaizdo atvaizdavimo atstumu, ilgaamžiškumu bei kaina. Todėl norint įsigyti verslui skirtą projektorių reikia žinoti koks yra tinkamiausias. Tą pasistengsime išsiaiškinti šiame straipsnyje

Skiriamoji geba

Projektoriaus skiriamoji geba (rezoliucija) yra apibūdinamas taškų skaičius, kuriuos projektorius naudoja atvaizduojamam vaizdui sukurti. Todėl kuo didesnė skiriamoji geba – tuo daugiau taškų. Rezoliucija gali būti išreiškiama skaičiais pavyzdžiui 1920×1200, kuomet pirmasis skaičius parodo horizontaliai atvaizduojamų taškų skaičių, o sekantis – vertikaliai.

projektoriai verslui

Kokios raiškos projektoriaus gali reikėti?

Didelės skiriamosios gebos projektoriai sugeba atvaizduoti sudėtingesnius vaizdus lyginant su tais verslo projektoriais, kurių skiriamoji geba yra maža. Tačiau jeigu neturite konkretaus poreikio rodyti sudėtingus vaizdus su daugybe smulkių detalių, mažesnės raiškos projektoriaus pasirinkimas būtų tikslingesnis dėl mažesnės kainos lyginant su tais, kurių raiška yra didesnė.

Populiariausias raiškos standartas yra 1920×1080 (Full HD), 16:9 formatas. Tokio tipo modeliai yra paplitę namų kino teatruose, bet po truputi skverbiasi ir į verslo ir konferencijų aplinką. Tačiau nepaisant šios raiškos yra galimybė rinktis iš dar kelių galimų, kurios turi savų privalumų:

WUXGA (1920X1200). Tai yra platesnio kampo projektoriai, kurių atvaizdavimo formatas yra 16:10. Toks sprendimas yra ypač populiarus šiuolaikiniuose konferencijų kambariuose bei salėse.

WXGA (1280×800). Šią raišką pasižymintys projektoriai taip pat yra priskiriami prie platesnio kampo, kadangi jų atvaizdavimo formatas irgi yra 16:10, tačiau dėl mažesnio taškų skaičiaus nei WUXGA, šios skiriamosios gebos projektoriai yra pigesni. Tokio tipo sprendimai yra tikrai geras pasirinkimas, kuomet prioritetas teikiamas kainai.

XGA (1024×768). Nors ši raiška jau yra daugiau nei 20 metų, tačiau ji vis dar yra populiari dėl kelių priežasčių. Pirmoji yra šios raiškos 4:3 vaizdo formato, kuris yra naudojamas „digital signage“ srityje. Taip pat tokio tipo projektorių kaina dažniausiai būna mažesnė nei 500 eurų kas ir lemia jų populiarumą.

SVGA (800×600). Šios raiškos projektoriai taip pat yra 4:3 formato, tačiau dėl ypatingai žemos skiriamosios gebos jų kaina yra labai maža – iki 300 eurų. Nors aukštos kokybės vaizdo iš šių projektorių galima nesitikėti, tačiau norint pristatyti „Powerpoint“ prezentaciją turėtų pakakti vaizdo kokybės.

4K (3840×2160+). Tai pati aukščiausiai šiam momentui galima projektorių skiriamoji geba, kuri yra 4 kartus didesnė nei „FullHD“. Šis sprendimas yra brangus, tačiau po truputi pradedamas naudoti namų kino teatruose bei didelių įmonių, kurioms reikalinga aukšta vaizdo medžiagos kokybė.

Taigi, kokia verslui skirto projektoriaus skiriamoji geba yra tinkama jūms? Viskas priklauso nuo pinigų sumos, kurią esate pasiruošę skirti bei kam pats projektorius bus naudojamas. Jeigu dirbate architektūros srityje, kuomet reikia rodyti sudėtingus brėžinius bei 3D vizualus, rekomenduojame Full HD raiškos projektorius. Tačiau jeigu projektorius yra reikalingas tik norint pristatyti Excel failus ar „Powerpoint“ prezentacijas – pakanka WXGA ar XGA raiškos.

Sekančioje dalyje aptarsime koks ryškumas ir vaizdo projekcijos nuotolis yra tinkamas Jūsų verslui renkantis projektorių