Virtualizacijos infrastruktūros rinkos žaidėjų suskirstymas į 4 segmentus

Gartner išleido kasmetinį „Magiškąjį Kvadratą” suskirstantį x86 serverių virtualizacijos infrastruktūros rinkos žaidėjus į keturias grupes. Vmware ir Microsoft pateko į lyderių kvadratą. Lyderiai šioje rinkoje turi aiškią strategiją įgyvendinant savo siūlomiems sprendimams, puikiai supranta virtualizacijos vaidmenį infrastruktūroje bei operacijų pasikeitimus pereinant prie jos. Taip pat turi aiškią viziją, kaip panaudoti debesų kompiuteriją savo sprendimuose. 

Įdomu yra tai, kad Citrix paliko lyderių kvadratą (kur jie buvo 2012 metais) ir dabar juos galima rasti vizionierių kvadrate. Vizionieriai x86 serverių virtualizacijos infrastruktūros rinkoje turi diferencijuotą požiūrį ar produktą, tačiau nesugeba pilnai išnaudoti potencialo siekiant savo vizijos. Bus labai įdomu stebėti, ar Citrix pavyks vėl tapti lyderiu po neseniai priimto sprendimo Xen Hypervision vystymą perleisti Linux Foundation. Neseniai išleistas XenServer 6.2 turi naujų funkcijų, tačiau taip pat ir prarado palaikymą dideliam kiekiui senų bei atgyvenusių funkcijų. 

Oracle kaip ir anksčiau lieka varžovų kvadrate. Varžovai sugeba labai gerai įgyvendinti bei išdirbti savo sprendimus, tačiau jie nesutelkia pakankamai dėmesio marketingo bei produktų vizijoms. Tuo tarpu Parallels ir Red Hat pasilieka nišinių žaidėjų kvadrate. Nišiniai žaidėjai, arba pilnai neišnaudoja savo galimybių, arba yra sutelkę dėmesį į specifines nišas, kuriose jie gali būti sėkmingesni už savo konkurentus, kurie siūlo universalesnius sprendimus.

Simplea verslo skyriaus vadovas Lukas Radzevičius: „Tokia rinkos dalyvių analizė yra naudinga tiek patiems rinkos dalyviams, tiek pardavėjams, tiek vartotojams. Gamintojai pamato savo produkcijos vertinimą iš kitos perspektyvos, gali daryti realias išvadas ir gerinti savo produktus. Tuo tarpu pardavėjams, kaip ir pirkėjams, tokios analizės padeda susidaryti pakankamai aiškų vaizdą, kuris gamintojas yra universalesnis, o kuris labiau nišinis. Tokiu būdu gaunamas supaprastintas rinkos vaizdas ir sprendimai priimami gerokai lengviau”.

Jei susidomėjote ar norite daugiau informacijos apie sprendimus SIMPLEA specialistai pakonsultuos ir padės išsirinkti reikiamą sprendimą.