Saugumo sprendimai verslui – kas mūsų laukia šiais 2019 metais?

2019 metų verslo saugumo tendencijos

2018 metai nebuvo patys lengviausi žvelgiant iš kibernetinio saugumo pusės: įvairūs sukčiavimo atvejai, atakos nukreiptos į kriptovaliutų kasybą bei dar daugiau. Pasak ESET saugumo ekspertų 2019 nebus lengvesni, o priešingai – kibernetinio sukčiavimų  atvejų skaičius tik augs.

Naujausioje ESET apžvalgoje  „Cybersecurity Trends 2019: Privacy and intrusion in the global village“ yra išskiriamos pagrindinės 2019 metų kibernetinio saugumo tendencijos, kurios turės didelę reikšmę verslui.

1. Kriptovaliutų kasyba toliau populiarės 

Pasak ESET vyresniojo saugumo tyrėjo David Harley, kriptovaliutų kasyba 2018 metais užėmė didžiąją dalį žiniasklaidos dėmesio. Vis daugiau žmonių sužinojo apie šią rinką bei didelė dalis netgi investavo į visą tai. Toks aktyvumas neliko nepastebėtas kibernetinių kenkėjų. Šis reiškinys nerodo apie galimo augimo sulėtėjimą.

2. BDAR – vienas iš pirmųjų žingsnių

2018 metais ES reglamentavo BDAR, kuris yra vienas iš pirmųjų žingsnių link globalios privatumo teisės. Panašūs susitarimai vyksta Kalifornijoje, Japonijoje bei Brazilijoje. Todėl visą tai yra tik laiko klausimas kuomet bus pasiekta vieninga globali privatumo politika, kuri užtikrins visų vartotojų duomenų apsaugą.

Taip pat verta paminėti, kad 2018 m. žymėjo ne vien ES bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) įsigaliojimą, tačiau ir stambias kibernetines atakas, duomenų nutekėjimą ir privatumo pažeidimus. „Cambridge Analytica“ skandalas pastūmėjo ne vieną ieškoti dominuojančių socialinių tinklų, kaip „Facebook“, tam tikrų alternatyvų. Tad saugumo ekspertai drąsiai tikina, kad gebėjimas tinkamai valdyti duomenų apsaugą ir privatumą turėtų nulemti, kurios įmonės išsilaikys, o kurios žlugs 2019 m.

3. Kenkėjai taikysis į išmaniuosius įrenginius

Atsižvelgiant į daiktų interneto augimą (angl. IOT) išmanieji įrenginiai ir namų asistentai bus vienas iš svarbiausių programišių taikinių šiais metais. Tokių atvejų, kai kibernetiniai nusikaltėliai pasitelkia prie interneto besijungiančius įrenginius didelių DDoS atakų platinimui, 2018 metais buvo ne vienas, tad tikėtina, kad ir kitais metais programišiai aktyviai ieškos įrenginių pažeidžiamumų įvairių kenkėjų platinimui ir sukčiavimo atakoms.

Tai yra tik tendencijos ir prognozės remiantis praėjusių 2018 metų patirtimi, tačiau tai nereiškia, kad nereikėtų kiekvienam iš mūsų susirūpinti savo verslo informacijos saugumu. Daugiau sužinoti apie SIMPLEA siūlomas saugumo priemones Jūsų verslui galite paspaude čia