INTEL NUC – delne telpantis mini kompiuteris

Naujiena iš Intel – atnaujintas NUC mini kompiuteris su dar galingesniais parametrais

Intel NUC (angl. Next Unit of Computing) — tai itin kompaktiškas stacionarus mini kompiuteris. Šis kompiuteris yra ypatingai kompaktiškas. Jo dydis yra šiek tiek mažiau negu 11 cm. Tuo pačiu jis yra lengvas, tačiau pakankamai galingas. NUC rekomenduojama naudoti tiems, kurie nėra labai išrankūs programoms. Tai idealus kompiuteris tiems, kurie naršo internete, naudojasi ofiso programomis bei tiesiog, kurie nori sutaupyti vieta darbovietėje arba namuose.  Ypatingai šis kompiuteris populiarus tarp tų, kurie mėgsta tylą, kadangi Intel NUC  pasižymi tyliomis aušinimo sistemomis.

Pastaruoju metu tokio tipo kompiuteriai ypatingai plačiau naudojami skaitmeniniuose ženkluose (angl. Digital Signage), konferencijų salėse, mažųjų verslų bei netgi gatvėse stovinčių prekybos kioskų. Dėl savo kompaktiškumo ir galios jis sugeba be problemų susitvarkyti su šiose anksčiau išvardintose aplinkose keliamais iššūkiais.

Derėtų paminėti, jeigu ieškote kompiuterio, kuris bus naudojamas ne tik ofiso programomis, bet ir žaisti žaidimus, dirbti su grafikos programomis arba tiesiog aktyviai naudoti daugybę programų vienu metu („multitask’inti”) ar daugiau jungčių – NUC nėra idealus sprendimas. Tačiau naujausios kartos Intel NUC negalima vadinti lėtu. Komplektuojamas jis gali būti su trim skirtingais procesoriais:

  • 8 kartos Intel Core i7 vPro
  • 7 kartos Intel Core i5 vPro
  • 7 kartos Intel Core i3

Taip pat yra galimybė rinktis iš įvairaus dydžio operatyvios atminties talpos bei kietojo disko (HDD arba SSD)

Naujausios kartos Intel NUC modelis aprūpintas įvairaus tipo jungtimis. Šiame modelyje galima rasti RS232 jungtį bei jau senesniuose modeliuose įprastus USB 3.0, HDMI, DisplayPort ir Ethernet lizdus. Taip pat yra paliekama vieta improvizacijai, kadangi galima praplėsti jungčių kiekį  su papildomais „mod’ais” nuo USB lizdų iki HDMI jungties.