PROJEKTORIAUS VERSLUI PIRKIMO GIDAS 2019 (2 DALIS – RYŠKUMAS IR NUOTOLIS)

Sekantis svarbus dalykas renkantis projektorių verslui yra jo ryškumas. Pats šviesos kiekis, kurį projektorius gali išskirti, yra matuojamas ANSI liumenais arba tiesiog liumenais. Kuo šviesesnis yra projektorius, tuo didesnis ANSI liumenų įvertinimas. Tuo pačiu ir kaina atitinkamai didesnė.

Ryškumas

Renkantis projektorių svarbu nuspręsti dėl reikalingo šviesaus srauto, nes neįvertinus aplinkos, kuriame bus naudojamas projektorius vaizdo kokybė nebus pati geriausia. Jeigu planuojama projektorių naudoti tamsioje aplinkoje, tuomet pakaks mažą ANSI liumenų skaičių turinti projektorių. Tačiau jeigu projektorius bus naudojamas gerai apšviestame kambaryje arba saulėtą dieną – reikės daugiau ANSI liumenų turinčio projektoriaus.

Žemiau pateikiame rekomenduojama šviesos srautą esant tam tikram apšvietimui:

Iki 1000 liumenų – toks kiekis pakankamas tik pilnai užtemdytoje patalpoje

Nuo 1000 iki 1500 liumenų – pakankamas kiekis pritemdytoje patalpoje, pavyzdžiui su nuleistomis ritininėmis užuolaidomis.

Nuo 1500 iki 2000 liumenų – vaizdo kokybė bus pakenčiama net ir neužtemdytoje patalpoje

Nuo 2000 iki 3000 liumenų – populiariausias pasirinkimas verslui, kadangi vaizdas dažniausiai gali būti rodomas didelėje konferencijų salėje su daug pašalinės šviesos ant didelio ekrano

Daugiau nei 3000 liumenų – tokie projektoriai yra skirti labai didelėms auditorijoms, pramoginiams renginiams bei festivaliams.

Projektavimo nuotolis

Kuomet nusprendėte kokia jūsų verslui reikalinga skiriamoji geba bei koks ryškumas, paskutinis žingsnis yra įvertinti koks projektoriaus modelis bus idealiai tinkamas jūsų patalpai.  Galbūt jau turite ekraną, kuri naudosite su projektoriumi arba bent preliminarius matmenis? Tai tik palengviną šį procesą.

Rinkimasis pagal projektavimo koeficientą

Projektavimo koeficientas yra apskaičiuojamas padalinant atstumą nuo projektoriaus iki ekrano iš paties ekrano skersmens. Pavyzdžiui ekranas yra 3 metrų pločio, o pageidaujamas atstumas iki ekrano nuo projektoriaus – 6 metrai. Todėl gautas koeficientas yra lygus 2.

Tikimės, kad šis pirkimo gidas padėjo apsispręsti kokių konkrečių parametrų projektorius yra reikalingas Jūsų verslui. Tačiau jeigu vis dar turite klausimų – kreipkitės į mūsų konsultantus, kurie patars išsirinkti Jums tinkamą sprendimą